Informace o nás

Jen tak stručně :-).

Naše první fenka chodského psa byla Aida Sakja. Naprosto dokonalá bytost, s nádhernou srstí a "černýma" očima, s úžasnou povahou, neuvěřitelně mazlivá, klidná, milá, s empatií k našim potřebám či požadavkům, veliká milovnice vody a sněhu, také vytrvalá zahradnice, zdatný myšilov, v neposlední řadě starostlivá chůva našich dětí a prostě nezapomenutelná společnice. Dožila se krásných 13 let + 8 měsíců a stále na ni vzpomínáme.

Její následovnice Penelope Mag z Gipova také miluje vodu a sníh, pravidelně zahradničí, navíc je vášnivá aportérka a míček  je pro ni největší odměnou. Od mala s ní "pracujeme", začali jsme socializací na "cvičáku" pro štěňátka, s tím přišla poslušnost, agility, stopy, zkusili jsme i obrany a zatím poslední aktivitou je canisterapie, kterou po úspěšně složených zkouškách provádíme každý týden v domově důchodců. Oblíbili jsme si i výstavy Lopinka pochopila, že když se v kruhu "předvede", bude následovat odměna v podobě míčku a proběhnutí s "chodskými" kamarády :-) a my si vždycky pěkně popovídáme s našimi lidskými kamarády :-). A ježto je kolem choďáčků spousta milých lidiček :-), rádi vyrážíme na "chodí" akce, jako jsou procházky, výlety, sranda závody apod., jakož i akce pořádané Klubem přátel chodského psa, kde se psi parádně vylítají a pánečci si úžasně poklábosí :-).

V současné době čekáme štěňátka, pro která chceme najít milující páníčky, se kterými bychom rádi zůstali v kontaktu a zapojili je do "života naší velké chodí rodiny" :-).                                                  Psáno na jaře 2013.

 

Čas letí a přes mé dobré úmysly se mi aktualizace webových stránek jaksi vymkla z rukou. Štěňátka z vrhu A se rozběhla do světa, přičemž jednu fenečku jsme si cíleně nechali doma a jeden pejsek se neplánovaně v roce domů vrátil. Všichni tři s úspěchem složili v roce 2014 canisterapeutické zkoušky a pravidelně s nimi docházíme do domova důchodců v Unhošti.

Penelope Mag se v roce 2014 stala šampionem Čech a v roce 2015 jí byl vystaven certifikát na šampiona Polska. V lednu 2015 porodila vrh B.

S Aranell Bozdrs jsme postupně splnili podmínky vedoucí k uchovnění a nyní pokud se zadaří budeme mít vrh C :-).

Jeden z pejsků z vrhu A - Arin je také uchovněný a další - Alaco se na bonitaci chystá v létě.

Se všemi majiteli našich vymazlených "miminek" :-) z vrhu A i B jsme v kontaktu a troufnu si říci, že jsou skvělí a "naše děti" se u nich mají velmi dobře :-).                                                          Psáno v červnu 2015.

 

 

 

  AHistorie: Aida Sakja

Současnost:

Penelope Mag z Gipova

Budoucnost:

Aranell Bozdrs Voronda Nildo